¨
baner.jpg

VÝSADKOVÁ PŘÍPRAVA 601.skupiny speciálních sil


Výsadkáři 601.skss jsou schopni provádět podle svého určení seskoky na padácích s kulatým vrchlíkem (OVP-80), seskoky volným pádem s výstrojí a výzbrojí na padácích s obdélníkovým vrchlíkem a seskoky způsobem HAHO (High Altitude, High Opening) / HALO (High Altitude, Low Opening), z velkých výšek nad 3600 metrů.

Na nejsložitější druhy seskoků se připravují ve výsadkových kurzech se stanovenou posloupností obtížnosti výcviku od základního výsadkového kurzu, pokračují kurzem volných pádů, dále absolvují přeškolení na bojový padák umožňující provést kurz seskoků s výstrojí a výzbrojí, poté následuje kurz seskoků HAHO (překonání větší vzdálenosti na otevřeném padáku). Vybraní výsadkáři jsou po získání těchto zkušeností a dovedností schopni splnit složité podmínky kurzu seskoků z velkých výšek s použitím systému zásobování kyslíkem.

Specialisté skupiny výsadkové přípravy a nejzkušenější výsadkáři mohou po splnění předepsaných podmínek absolvovat kurzy tandemových pilotů pro seskoky s těžkým materiálem nebo s pasažérem.

Výcvik:
  2011 červenec: Seskoky a slaňování do vody

(2010)

Připomínky a náměty: webmaster@601skss.cz