¨
baner.jpg

Italské Alpy se osvědčily

      Na konci měsíce ledna se již podruhé uskutečnil výcvik českých speciálních sil v italských Alpách. Tato akce byla opět pod patronací italských „Special Forces“ . Italové, kteří se před nedávnem vrátili z bojového nasazení v Afghánistánu informovali naše operátory o současném dění v oblasti, ve které naše týmy v minulosti operovaly.
     Hlavním cílem výcviku v nadmořské výšce okolo 3000 m bylo zdokonalit naše vojáky v činnosti vedení speciálních operací s enormní zátěži při pobytu v prostoru s řídkým vzduchem“. Naši speciálové zjišťovali strategické informace o objektech a cílech, které následně ničili údernými akcemi.
      V krátkém zhodnocení můžeme konstatovat, že se nám tento způsob přípravy v zimních podmínkách vysokohorského terénu velmi osvědčil. Drily taktických činností nás perfektně připravily na působení v neobvyklém prostředí, přičemž náročná příprava přinesla očekávané zhodnocení. Za všechny lze připomenout loňské zimní mezinárodní cvičení COLD RESPONSE 07 v Norsku, kde naše týmy byly hodnoceny jako jedny z nejlepších v komunitě speciálních sil světa.

(09.02.2008)

 

Připomínky a náměty: webmaster@601skss.cz