¨
baner.jpg

Pamětní mince a pamětní odznak 601.skss


Pamětní mince 601.skss


mince.jpg, 1 kB   mince.jpg, 1 kB    

rub

líc

 

      Pamětní mince se uděluje po šesti měsících služby u útvaru.
     Je to další z insignií, vyznačující příslušnost k 601. skupině speciálních sil generála Moravce a Ředitelství speciálních sil (ŘeSpecS)

 


Pamětní odznak 601.skssmedaile.jpg, 1 kB    

     Pamětní odznak 601.skupiny speciálních sil je udělován velitelem skupiny příslušníkům 601.skupiny speciálních sil (ŘeSpecS) a dalším osobám za zvlášť významný podíl na výstavbě a činnosti 601.skupiny speciálních sil AČR.

     Pamětní odznak je udělován ve čtyřech stupních. I. - III. stupeň pamětního odznaku je udělován aktivním příslušníkům skupiny a příslušníkům Ředitelství speciálních sil (ŘeSpecS) za výtečné plnění úkolů po splnění stanovené doby služby u útvaru (ŘeSpecS) počínaje dnem 01.01.1993. Do doby služby se započítá i případná služba jako VZS u mateřského útvaru.

     IV.stupeň pamětního odznaku je udělován osobám mimo aktivní službu u útvaru (ŘeSpecS), které se zvlášť významným způsobem podílejí (podíleli) na výstavbě a činnosti 601.skupiny speciálních sil AČR.

     Příslušný stupeň pamětního odznaku 601.skupiny speciálních sil uděluje velitel skupiny svým rozkazem výhradně na základě doporučení komise zpravidla jednou ročně ve významný den útvaru - den udělení bojového praporu útvaru 9.května.
    Komise velitele je jediným orgánem s rozhodovací pravomocí pro udělování odznaku.

Pravidla udělování a nošení odznaku >>>

 

Připomínky a náměty: webmaster@601skss.cz