¨
baner.jpg

 Oslava Dne vítězství a Významného dne útvaru

   Položením kytic na pomníčku ve Vrahovicích a poté na městském hřbitově zahájilo velení 601. skupiny speciálních sil oslavu Dne vítězství.

   Tento den je ale také dnem, kdy byl prezidentem republiky propůjčen útvaru bojový prapor, a proto byl v minulosti zvolen jako Významný den útvaru. Oslavit Den vítězství a Den útvaru přišlo s vojáky mnoho přátel a příznivců 601.skss. Na slavnostním nástupu nechyběla senátorka Božena Sekaninová, poslankyně Jitka Chalánková, poslanec Pavel Holík, primátor města Prostějov Miroslav Pišťák, ředitel Ředitelství speciálních sil plukovník Karel Řehka, bývalí velitelé útvaru v čele s generálporučíkem Ondrejem Páleníkem a generálmajorem Milanem Kovandou, zástupci státní správy a místní samosprávy, pozůstalé rodiny příslušníků 601. skss a další vzácní hosté včetně příslušníků ŘeSpecS MO, a aktivních záloh 601. skss.

   Po přečtení rozkazu ministra obrany ke Dni vítězství, ve svém krátkém projevu poděkoval velitel útvaru plukovník David Franta vojákům útvaru za práci odvedenou od posledního Dne útvaru. Zároveň také vyzdvihl některé klíčové úkoly plněné v tomto období. V další části programu krátkého nástupu pak velitel společně ředitelem ŘeSpecS MO, generály Páleníkem a Kovandou a primátorem Miroslavem Pišťákem předali oceněným příslušníkům útvaru pamětní odznaky 601. skupiny speciálních sil I., II. a třetího stupně. Čtvrtý stupeň byl v nepřítomnosti udělen i jednomu z bývalých velitelů- armádnímu generálu Petru Pavlovi, a to za podporu kterou v posledních letech útvaru poskytoval.

   V závěru programu pak v několika větách promluvili k vojákům ještě plukovník Řehka a primátor Pišťák.

   Položením kytic uctili přítomní památku příslušníků 601. skss kteří zahynuli při plnění služebních úkolů.


(07.05.2015)

Připomínky a náměty: webmaster@601skss.cz