¨
baner.jpg

 Den ozbrojených sil ČR

   V pondělí 27.6.2016 si na nástupišti 601. skss připomněli vojáci společně s příslušníky z nadřízeného stupně - Ředitelství speciálních sil MO v čele s plukovníkem Karlem ŘEHKOU, primátorkou města Prostějov Alenou RAŠKOVOU, zástupci města Prostějov, bývalými veliteli útvaru a dalšími váženými hosty, včetně rodinných příslušníků, události z roku 1918.

   Při této příležitosti byli příslušníci útvaru dekorováni medailemi za službu v operaci MINUSMA, Záslužným křížem ministra obrany, Medailemi za službu v ozbrojených silách ČR, a Čestným odznakem AČR Za zásluhy.

   Příslušníci ŘeSpecS MO, 601.skss a 22. zVrL z Náměště nad Oslavou se společně rozloučili s příslušnicí Úřadu pro obrannou spolupráci - podplukovnicí Stephanie A. Bagley. LTC Bagley působila na americké ambasádě v Praze tři roky a po tuto dobu podporovala rozvoj, vzdělávání a výcvik speciálních sil včetně projektu SOATU, stejně jako rozvoj AČR obecně.

   V závěru programu se vojáci rozloučili s odcházejícím ředitelem okresního ředitelství Policie ČR plukovníkem Pavlem Novákem, který působil v městě Prostějov po dobu více než 5-ti let.

   Plukovníku Pavlu NOVÁKOVI a LTC Stephanie A. BAGLEY přejeme mnoho úspěchů v dalším profesním životě.
(27.06.2016)

Připomínky a náměty: webmaster@601skss.cz