¨
baner.jpg

 Den veteránů

   Vlčí máky na klopách jako výraz úcty a díku všem, kteří položili životy ve světových válkách. S těmito symboly dnes položili kytce na prostějovské radnici zástupci města Prostějova, Československé obce legionářské, Svazu letců České republiky, Sdružení válečných veteránů, Klubu výsadkových veteránů a posádky Prostějov. Tichou vzpomínkou na pietním místě v mezipatře prostějovské radnice, uctili památku všech zahynulých spoluobčanů.

   Na hlavním hřbitově pokračoval vzpomínkový den položením věnců u památníku věnovaného obětem válek. Velitel 601.skss poté se státním tajemníkem ministra obrany Petrem Vančurou položili kytice na hroby generálů, kteří jsou zde pochováni.

   Závěrečný vzpomínkový akt se konal v leteckých kasárnách, kde byl na slavnostním nástupu 601. skupiny speciálních sil přečten rozkaz ministra obrany. S projevem vystoupil předseda Klubu výsadkových veteránů plukovník v.v. František Stavný a ředitel Ředitelství speciálních sil brigádní generál Karel Řehka. Závěrečnou řeč k přítomným zástupcům z řad státní správy a místní samosprávy, bývalým velitelům útvaru a vojákům, měl náměstek ministra obrany Jakub Landovský.

   Součástí nástupu bylo udělení Záslužného kříže ministra obrany III. stupně za vysoce profesionální přístup při ošetřování příslušníků bezprostředně po letecké nehodě, ke které došlo při mezinárodním cvičení.

   Slavnostní nástup byl ukončen položením kytic na pietním místě útvaru.(11.11.2016)

Připomínky a náměty: webmaster@601skss.cz