¨
baner.jpg

 Poděkování za podporu

   V úterý 11.4.2017 přivítal plukovník David Franta na půdě 601.skss zástupce firmy HUDY sport a.s. Ondřeje Johanovského a Jana Bednaříka.

   Důvodem tohoto setkání bylo oficiální poděkování firmě za jejich podporu našim příslušníkům, s jejíž nabídkou přišla sama firma. Součástí filozofie firmy Hudy sport je podpora nejen příslušníků speciálních sil, ale také všech, kteří si zvolili povolání, jehož náplní je ochrana a záchrana lidských životů. Svou podporu tedy firma HUDY sport nabízí a poskytuje nejen vojákům, ale například i hasičům, záchranářům, příslušníkům horské služby a dalším.

   Zástupci Hudy sport byli prostřednictvím briefingu velitele seznámeni s historickým vývojem českých speciálních sil, výcvikem a činností 601.skss. Práce příslušníků jim byla přiblížena prostřednictvím zhlédnutí několika krátkých filmů. Následná prohlídka Síně tradic pak dokreslila historický kontext a hlavně vývoj českých speciálních sil - od angažovanosti našich výsadkářů v II. světové válce, přes redislokaci 22. výsadkové brigády z Prešova do Prostějova, mnohé reorganizace útvaru a minulá nasazení našich příslušníků v zahraničních operacích až po současnost.

   Plukovník Franta také přiblížil dlouholetou vojenskou historii posádky Prostějov a vysvětlil důležitost výchovy nejen příslušníků 601.skss k hrdosti a vnímání dopadů historických momentů.

   Jako výraz úcty a poděkování za podporu předal plukovník Franta symbolickou koláž vyobrazující některé schopnosti a činnosti příslušníků speciálních sil.

Děkujeme firmě HUDY sport a.s. za podporu(12.04.2017)

Připomínky a náměty: webmaster@601skss.cz