¨
baner.jpg

 Memoriál Františka Mansfelda

   V pátek 19.5.2017 proběhl již šestý ročník Memoriálu Františka Mansfelda. Na policejní střelnici ve Vrahovicích se, k porovnání sil ve střelbě z pistole, sešlo přes 160 výsadkových veteránů, jejich podporovatelů a příznivců.

   Všichni přihlášení do závodu si ve své kategorii mohli poměřit své střelecké dovednosti v desetiranné položce. Tento memoriál je jednou z mála soutěží, kde se při bodové shodě gentlemansky přisuzuje vítězství staršímu ze závodníků.

   V úvodu závodu, po přivítání všech zúčastněných primátorkou Prostějova Alenou Raškovou, byla také příležitost ke gratulaci bývalému veliteli VÚ 8280 plukovníku v.v. Jindřichu Starému, který 21.5.2017 oslaví své 80. narozeniny.

   Gratulujeme k významnému životnímu jubileu!!!

   Zahajovacího výstřelu se letos zhostil syn plukovníka Mansfelda - František Mansfeld. Poté se na střelnici vystřídali všichni závodící. Časovou mezeru mezi závodní střelbou a závěrečným vyhodnocením vyplnila střelba z perkusních zbraní a ukázka historického šermu. Věříme, že si všichni závodící i přihlížející užili příjemný den na střelnici.

   Gratulujeme všem vítězům.

   Závod byl tradičně skvěle pořadatelsky zabezpečen prostějovským klubem výsadkových veteránů a za finanční podpory města Prostějov. Poděkování patří celému realizačnímu týmu, který svou činností udržuje pospolu výsadkové veterány a umožňuje jim vzájemná setkávání.(19.05.2017)

Připomínky a náměty: webmaster@601skss.cz