¨
baner.jpg

 Poděkování za podporu

   V úterý 30.5.2017 se velitel 601.skss sešel se zástupci společností, které dlouhodobě podporují 601.skss a příslušníky našeho útvaru.

   Zástupci firem SVOS s.r.o., REDO s.r.o., PRAMACOM-HT, spol. s r.o., MPI CZ s.r.o., STV GROUP a.s. a SELECTION STORE, s.r.o. měli příležitost se seznámit s evolucí českých speciálních sil, a také blíže nahlédnout „pod pokličku“ 601. skupiny speciálních sil. Prostřednictvím prezentace o historii, vývoji, operacích, ale i o charakteristických aspektech speciálních sil, krátkých filmů z výcviků i operací bylo přítomným přiblíženo, co práce příslušníků speciálních sil obnáší.

   Geneze útvaru pak byla podrobněji přiblížena prostřednictvím prohlídky Síně tradic speciálních sil s výkladem velitele. Fotografie a zajímavé artefakty umožnily lépe vykreslit jak historii a genezi útvaru, tak i jednotlivá operační nasazení v posledních 27 letech. Závěr výkladu patřil spolupráci s městem Prostějov, kluby výsadkových veteránů a klíčových osobnostem výsadkového vojska, včetně předchozích velitelů útvaru.

   Jako výraz díků za podporu předal plukovník Franta zástupcům firem koláž zachycující některé ze specifických činností speciálních sil.

   Rádi bychom touto cestou poděkovali za podporu i firmám Česká zbrojovka a.s., Garmin Czech s.r.o., Nadace ČEZ, AXA pojišťovna a.s., Glomex s.r.o. jejichž zástupci se nemohli setkání zúčastnit.

   Ještě jednou děkujeme všem společnostem, které podporují příslušníky a útvar 601. skupina speciálních sil.(01.06.2017)

Připomínky a náměty: webmaster@601skss.cz