¨
baner.jpg

 Dětský den u 601.skss

   Místo výstřelů z útočných pušek zněl v sobotu z hamerské střelnice dětský smích. I tak může vypadat vojenské výcvikové zařízení, když vojáci připraví pro své děti den plný her a zábavy.

   Od rána, kdy velitel 601.skss zahájil dětský den, až do večerních hodin - mohly děti s rodiči využít prostor výcvikové základny k relaxaci a zábavě. Organizační skupina celého dne připravila spoustu atraktivních stanovišť, kde se mohly děti blýsknout pře svými vrstevníky i rodiči. Mimo soutěžních stanovišť, byla zároveň připravená i ukázka zbraní, techniky, možnost projet se na koloběžce tažené psy, nebo si zaskákat v nafukovacím hradě, či zahrát laser game.

   Součástí programu byly i seskoky operátorů, včetně výškových seskoků s plným vybavením. Závěrečná ukázka seskoků HAHO/HALO všem ukázala preciznost osvojených činností ve skupinovém seskoku, řízení padáku a také přistání do vytýčeného prostoru.

   Díky fyzicky náročnějším disciplínám a intenzivnímu sluníčku se soutěžící lehce zapotili, a proto přišla vhod každoročně očekávaná atrakce s hasící pěnou. V horkém dni s letními teplotami tentokrát nikomu nevadila chladivá sprška vody z hasičské proudnice, která pak pomohla pěnu smýt.

   Pro ty, kteří vydrželi a odolali únavě a úmornému počasí, bylo připraveno opékání špekáčků, které celý dětský den zakončilo.

   Věříme, že si všichni, a především všechny děti, den užili a těšíme se na další setkání v příštím roce.

   Děkujeme sponzorům a podporovatelům za jejich přízeň, při přípravě akce pro děti.(03.06.2017)

Připomínky a náměty: webmaster@601skss.cz