¨
baner.jpg

 Den veteránů

   V pátek 10. listopadu u příležitosti Dne veteránů, uctili společně s příslušníky 601.skss, památku veteránů válek a konfliktů Zástupce náčelníka generálního štábu – náčelník štábu generálporučík Aleš Opata a ředitel Ředitelství speciálních sil brigádní generál Pavel Kolář.

   Tento významný den byl zahájen položení kytic k pamětním deskám na prostějovské radnici. Poté vzdal čest generál Pavel Kolář s plukovníkem Davidem Frantou padlým veteránům a generálům na městském hřbitově Prostějov společně se zástupci státní správy a místní samosprávy v čele s primátorkou statutárního města Prostějova Alenou Raškovou. Po uložení věnců a kytic k památníku věnovanému obětem všech světových válek, a krátké řeči Miroslava Pišťáka, se spolu s generálem Kolářem a plukovníkem Frantou malá skupinka zastavila u hrobů generálů, kteří jsou na hřbitově pochováni.

   Na nástupišti v kasárnách na veterány vzpomněli při čtení rozkazu ministra obrany společně s příslušníky jednotky, bývalá poslankyně Parlamentu ČR Jitka Chalánková, ZNGŠ – NŠ generálporučík Aleš Opata, bývalí velitelé útvaru a další významní hosté.

   Součástí slavnostního nástupu bylo i předání resortních medailí Za službu v zahraničí.

   Vážíme si válečných veteránů všech světových válek, ale i dalších konfliktů 20. a 21. století. Velkou úctu si zaslouží především ti, kteří naplnili slova vojenské přísahy beze zbytku a obraně vlasti obětovali to nejcennější, co měli - své životy.(10.11.2017)

Připomínky a náměty: webmaster@601skss.cz