¨
baner.jpg

 Den vítězství a Významný den útvaru

   Dne 4. 5.2018 jsme oslavili již 73. výročí Dne vítězství nad fašismem. V tento den také útvar slaví Významný den 601. skupiny speciálních sil, který se koná u příležitosti výročí propůjčení bojového praporu prezidentem Václavem Havlem v roce 2002.

   Na slavnostním nástupu přivítal velitel plukovník David Franta senátorku Boženu Sekaninovou, poslance a hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka, poslance Pavla Jelínka, 1. náměstka primátorky města Prostějov Zdeňka Fišera, ředitele Ředitelství speciálních sil brigádního generála Pavla Koláře, představitele městské samosprávy, bývalé velitele našeho útvaru v čele s generálmajorem Milanem Kovandou a další vzácné hosty.

   Po přinesení bojového praporu a doznění státní hymny byl vyhlášen rozkaz Ministryně obrany ke Dni vítězství, a poté byly u příležitosti Významného dne útvaru uděleny příslušníkům 601. skupiny speciálních sil tři stupně pamětních odznaků za výtečné plnění úkolů a rozvoj speciálních sil.

   Po zásluze, a po schválení komisí složenou z příslušníků útvaru, byly také uděleny i tři pamětní odznaky 601.skss čtvrtého stupně. Ty se udělují osobám mimo aktivní službu u jednotky, které se zvlášť významným způsobem podílely na výstavbě a činnosti útvaru. Tento rok byli oceněni pánové František Sedlařík, JUDr. Václav Ročeň a pplk. MUDr. Radek Uher za významnou, obětavou, dlouhodobou a nezištnou podporu 601. skss.

   Po projevu bývalého primátora města Prostějov bratra Miroslava Pišťáka, poslance a hejtmana Ladislava Oklešťka, generála Pavla Koláře a plukovníka Franty byly položeny kytice na pietním místě útvaru. Po přesunu do jídelny k pohoštění byl o přípitek požádán poslanec a hejtman Ladislav Oklešťěk, který tak zakončil slavnostní nástup.(04.05.2018)

Připomínky a náměty: webmaster@601skss.cz