¨
baner.jpg

 Dětský den u Speciálních sil

   První červnovou sobotu se proměnila výcviková základna Speciálních sil v místo dětských radovánek, smíchu a zábavy. Příslušníci Speciálních sil zde se svými rodinami oslavili Den dětí.

   Pořadatelský tým se rok co rok snaží o velmi pestrou nabídku aktivit, aby si zde přišel na své opravdu každý. Soutěže jsou koncipované tak, aby mohly děti vyzkoušet svou rychlost, obratnost, zručnost i přesnost. Vedle soutěží je pro děti nachystána celá řada dalších lákadel. Od projížďky na člunu po rybníce, přes svezení se na čtyřkolce nebo na koloběžce tažené psy až po malování na obličej. Aby měly rodiny speciálů síly na všechny aktivity, byl pro ně nachystán pravý vojenský guláš a grilovaná kuřata.

   Ratolesti si mohly osahat celou škálu ručních zbraní používanou jejich tatínky a maminkami – operátory či příslušníky štábu a zabezpečovacích jednotek. Dále byly k vidění a k prolezení bojová vozidla i bojové čluny osazené palubními zbraněmi. Asi největším tahákem se stala dvojice bojových helikoptér ze základny vrtulníkového letectva – bitevník Mi-35 a univerzál upravený pro speciální operace Mi-171š.

   V průběhu dne několikrát seskočili výsadkáři. Děti mohly vidět seskok specialistů HAHO/HALO s kompletním materiálem nebo třeba obdivovat precizní ovládání padáku instruktory výsadkové přípravy 601.skss.

   Závěrečná paráda byla již tradičně pod taktovkou prostějovských hasičů – jednotky z Žešova. Jejich svítivě oranžová cisterna vychrlila kubíky pěny na louku, ve které děti skotačily dlouhou chvíli. A jelikož se celý den na všechny usmívalo sluníčko, sprcha z hasičské hadice potěšila bezpochyby všechny v dostřiku. Pak už jen opéct buřtíky u ohně, vyměnit si zážitky z prožitého dne a vydat se na cestu domů.

   Mockrát děkujeme všem, kteří se podíleli na zabezpečení a organizaci. V neposlední řadě děkujeme také všem sponzorům za jejich podporu a těšíme se na další setkání příští rok!(08.06.2018)

Připomínky a náměty: webmaster@601skss.cz