¨
baner.jpg

 MEMORIÁL SPOLUBOJOVNÍKŮ

   Memoriál spolubojovníků se koná na počest památky všech příslušníků 601. skss, kteří zahynuli při plnění služebních povinností. Nedílnou součástí tohoto dne je letos již třináctý ročník Memoriálu Davida Bláhy v malé kopané.

   Proto jsme se na konci června sešli v krásném sportovním areálu nedaleko Prostějova. Pro příslušníky útvaru byla připravena široká škála disciplín, aby si mohl zasportovat doslova každý. Příznivci individuálních sportů se mohli zúčastnit jízdy na kole či pochodu. Zájemci o sporty kolektivní si vybírali z plážového volejbalu, florbalu, nohejbalu, fotbalu či tzv. warrior games (kombinace silových cvičení a plavání, následně silový víceboj v družstvech a na závěr Keltské zápasy).

   Pozvání na Memoriál Davida Bláhy přijala družstva 102. průzkumného praporu (1. místo), 22. základny vrtulníkového letectva (2. místo), Centra podpory speciálních sil (3. místo), Celní správy, Veteránů 601. skss a „Áčko“ a „Béčko“ 601. skss.

   Zakončení soutěžní části Memoriálu spolubojovníků patřilo nejatraktivnější části disciplíny Warrior Games – Keltskému zápasu. Každý povedený chvat či poraz byl publikem náležitě hlasitě oceněn, což zápasníky motivovalo k ještě většímu nasazení svých sil, dovedností a zkušeností.

   Po opadnutí emocí ze zápasnických vystoupení následovalo předání pamětních medailí Armády České republiky k příležitosti Dne Ozbrojených sil ČR.

   Závěr patřil tradičně předání medailí, diplomů a drobných dárků pro ty, co skončili „na bedně“.

   Děkujeme všem hostům, pořadatelům a zúčastněným za sportovní výkony v duchu fair-play, které nám pomohly důstojně uctít památku našich padlých kamarádů!(07.08.2018)

Připomínky a náměty: webmaster@601skss.cz