¨
baner.jpg

 Sbírka Nadačního fondu Speciálních sil

   Jak jsme vás již dříve neprodleně informovali na FB účtu 601. skss, předseda Nadačního fondu Speciálních sil vyhlásil sbírku ve prospěch rodiny štábního praporčíka in memoriam Tomáše Procházky. Sbírka bude probíhat do 23. listopadu 2018 a své příspěvky můžete posílat na účet číslo 43-9412310217/0100 s použitím variabilního symbolu 601.

   Na základě žádosti o spolupráci podpořil Vojenský fond solidarity úsilí Nadačního fondu speciálních sil a v rámci této veřejné sbírky je možné od dnešního dne až do 23. listopadu 2018 zasílat příspěvky pozůstalé rodině nově také formou DMS. Peněžní dary, které budou do tohoto data zaslány formou DMS na účet Vojenského fondu solidarity, budou předány Nadačnímu fondu speciálních sil, který je zahrne do celkového výtěžku veřejné sbírky. Děkujeme Vojenskému fondu solidarity za zpřístupnění možnosti přispívat formou dárcovských DMS.

   Dárcovskou SMS zašlete ve tvaru: DMS VFS 30 nebo DMS VFS 60 nebo DMS VFS 90 (podle toho, jakou částku se rozhodnete věnovat) na číslo 87777.

   Šprap. Procházka padl v operaci Resolute Support Mission v Afghánistánu jako psovod 1. kontingentu Jednotky Podpory a Vlivu, která je tvořena z velké části příslušníky Speciálních sil. Sloužil jako kynolog Centra vojenské kynologie Chotyně a byl vybrán v rámci historicky prvního, a také nejrozsáhlejšího výběru psovodů k předurčení pro 601. skupinu speciálních sil. Stál tedy u počátku spolupráce mezi oběma útvary a během mnohaleté spolupráce se účastnil celé řady výcviků a cvičení, včetně zahraničních, kde vždy prokazoval svou obrovskou motivaci a profesionalitu. Tomáš byl díky svým dlouholetým zkušenostem jedním z hlavních proponentů rozvoje schopnosti MWD (Military Working Dogs) nejen ve prospěch SpecS, ale i ve svém domovském útvaru.

   Jeho smrt nás hluboce a těžce zasáhla. Děkujeme všem, kteří přispívají pozůstalé rodině po štábním praporčíkovi in memoriam Tomáše Procházky.

   Čest jeho památce!(30.10.2018)

Připomínky a náměty: webmaster@601skss.cz