¨
baner.jpg

 Den veteránů

   Jedenáctý listopad je dnem, který je věnovaný všem válečným veteránům. V těchto dnech si celý svět připomíná již sté výročí konce jedné z nejstrašnějších válek ve své historii, I. světové války, a oběti všech světových válek.

    Slavnostním nástupem si tento významný den připomněli vojáci 601. skupiny speciálních sil společně se senátorkou Jitkou Chalánkovou, zástupci z řad státní správy a místní samosprávy v čele s primátorem Mgr. Františkem Jurou. Svoji úctu k veteránům přišli vyjádřit i bývalí velitelé v čele generálmajorem Milanem Kovandou, bývalý primátor a čestný předseda jednoty Prostějov Československé obce legionářské bratr Miroslav Pišťák, a další vzácní hosté.

    Na nástupu obdrželi vybraní vojáci medaile Za službu v ozbrojených silách ČR a Za službu v zahraničí. Vojákům, kteří dosahují dlouhodobě výtečné výsledky ve služební činnosti a mají mimořádné zásluhy o Armádu České republiky, byl udělen čestný odznak Armády České republiky Za zásluhy.

   Velitel jednotky plukovník David Franta, generálmajor Milan Kovanda ve svých projevech připomněli význam Dne veteránů a také to, že drtivá většina příslušníků 601. skss jsou následovatelé tradic a novodobí váleční veteráni. Nový pan primátor měl poprvé možnost pozdravit vojáky svého města, které ujistil o podpoře ze strany města a zdůraznil, že si jejich práce velice váží.

   Po položení květin u pamětního místa útvaru se všichni přesunuli do jídelny, kde je čekalo tradiční pohoštění.

   Příslušníci 601. skupiny speciálních sil přejí hodně zdraví všem žijícím válečným veteránům, včetně těch novodobých.(09.11.2018)

Připomínky a náměty: webmaster@601skss.cz