¨
baner.jpg

 

Archiv událostí 2011

Smutné výročí ve Vrahovicích Smutné výročí ve Vrahovicích
Dne 9.12.2011 příslušníci 601. skupiny speciálních sil spolu s pozůstalými uctili památku kamarádů, kteří před sedmi lety tragicky zahynuli při plnění služebních úkolů při vlakovém neštěstí ve Vrahovicích.
(více...)
Den veteránů Den veteránů
V pátek 11.11.2011 si příslušníci 601. skupiny speciálních sil připomněli již 93. výročí ukončení I. světové války, které se celosvětově slaví jako Den veteránů.
(více...)
Vznik samostatného Československého státu Vznik samostatného Československého státu
Dne 27.10.2011 si příslušníci 601. skupiny speciálních sil připomněli jeden z nejvýznamnějších dnů historie České republiky.
(více...)
Sportovní setkání výsadkových veteránů Sportovní setkání výsadkových veteránů
Ani větrné a zamračené počasí neodradilo početnou skupinu výsadkových veteránů nejenz celé České republiky, ale i ze Slovenska, aby mezi sebou poměřili síly a dovednosti v disciplínách jako je hod granátem na cíl či střelba ať už ze vzduchovky či luku.
(více...)
Víkend u vojáků Víkend u vojáků
Již po dvanácté se sjely děti z Prostějovska na střelnici v Hamrech, kde pro ně připravili příslušníci z 601. skupiny speciálních sil celý víkend zábavy.
(více...)
Rotace Úkolového uskupení v Afghánistánu Rotace Úkolového uskupení v Afghánistánu
Dne 16. září se do ČR vrátilo již páté Úkolové uskupení speciálních sil, jehož příslušníci po více jak čtyři měsíce zajišťovali bezpečnost personálu na Zastupitelském úřadu ČR v Kábulu.
(více...)
Memoriál Davida Bláhy 2011. Memoriál Davida Bláhy
Již po šesté porovnali své fotbalové dovednosti příslušníci 601. skupiny speciálních sil s příslušníky ze 102. průzkumného praporu Prostějov, 22. základny letectva v Náměšti nad Oslavou, příslušníky Městské policie Prostějov a příslušníky Policie ČR Prostějov.
(více...)
Ministr obrany navštívil příslušníky speciálních sil v kempu Hombre Ministr obrany navštívil příslušníky speciálních sil v kempu "Hombre"
Dne 5.9.2011 zavítal na základnu Úkolového uskupení speciálních sil ve východním Afghánistánu ministr obrany ČR Alexandr Vondra v doprovodu ředitele Vojenského zpravodajství generálporučíka Ondreje Páleníka, náčelníka generální ho štábu armádního generála Vlastimila Picka, velvyslance ČR v USA Petra Gandaloviče a zástupců Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.
(více...)
Slavnostní nástup 7. výsadkového pluku v Holešově Slavnostní nástup 7. výsadkového pluku v Holešově
V sobotu 27. srpna 2011 se v prostorách Střední policejní školy v Holešově shromáždilo na 500 bývalých příslušníků 7. výsadkového pluku, kteří po padesáti letech přišli nastoupit před svého bývalého nadřízeného, plukovníka v.v. Jiřího Dufka.
(více...)
Seskoky a slaňování  do vody Seskoky a slaňování do vody
Výcvik ve výsadkové přípravě speciálních sil nezahrnuje pouze seskoky na pevnou zem. Důležitou součástí výcviku v této odbornosti je připravenost vojáků na různé situace, jako je například přistání na vodní plochu, slanění z vrtulníku do vody nebo na malé plavidlo či seskok do vody z nízkého průletu.
(více...)
Den ozbrojených sil Den ozbrojených sil
V pátek 1.7.2011 si příslušníci 601. skupiny speciálních sil slavnostním nástupem připomněli Den ozbrojených sil ČR a byly uděleny medaile za plnění úkolů v náročných podmínkách Afghánistánu.
(více...)
Zpět v Afghánistánu Zpět v Afghánistánu
Během několika uplynulých dní se přesunula stovka příslušníků 601. skupiny speciálních sil opět do Afghánistánu k plnění bojových úkolů.
(více...)
Návštěva velitele amerických speciálních sil v Evropě generálmajora REPASSE u 601. skupiny speciálních sil. Návštěva generálmajora REPASSE
Dne 17.6.2011 navštívil 601. skupinu speciálních sil generálmajor Michael S. Repass, který v současnosti zastává post velitele amerických speciálních sil v Evropě. Společně s generálem Repassem přicestoval také zástupce ředitele Vojenského zpravodajství brigádní generál Rostislav Pilc.
(více...)
KNIHA ´DUM SPIRO SPERO´ KNIHA "DUM SPIRO SPERO"
Unikántí kniha pplk.PhDr. Eduarda Stehlíka a jeho kolektivu popisující historii výsadkových vojsk od prosince roku 1940, kdy byla poprvé projednávána otázka nasazení československých výsadkářů v okupované zemi.
(více...)
Rotace na ambasádě v Kábulu Rotace na ambasádě v Kábulu
Dne 31.5. se vrátili příslušníci IV. úkolového uskupení speciálních sil z mise v Afghánském Kábulu, kde v minulých několika měsících zajišťovali bezpečnost zastupitelského úřadu ČR a jeho zaměstnanců. Vojáci svým přístupem a dosaženými výsledky potvrdili vysokou profesionální úroveň příslušníků 601. skupiny speciálních sil.
(více...)
Den útvaru u 601. skupiny speciálních sil. Den útvaru
Dne 6. května si příslušníci 601. skupiny speciálních sil slavnostním nástupem připomenuli konec II. světové války a pro jednotku významný Den útvaru na počest propůjčení bojového praporu 601. skupině speciálních sil prezidentem republiky dne 9. května 2002.
(více...)
Návštěva velitele speciálních sil NATO generálporučíka KISNERA u 601. skupiny speciálních sil. Návštěva generálporučíka KISNERA
Dne 3.5.2011 navštívil 601. skupinu speciálních sil generálporučík Frank J. Kisner, který v současnosti zastává post velitele speciálních sil NATO. Společně s generálem Kisnerem přicestoval také zástupce ředitele Vojenského zpravodajství brigádní generál Rostislav Pilc.
(více...)
Výstava 'DUM SPIRO SPERO' v Lidicích Výstava "DUM SPIRO SPERO" v Lidicích
Výstava "DUM SPIRO SPERO" (dokud dýchám, doufám) je ode dneška k vidění v Památníku Lidice. Více než sto unikátních fotografií nabízí návštěvníkům pohled do zákulisí jediné české jednotky speciálních sil. Expozice, která potrvá do 12. června, se koná pod záštitou ředitele Vojenského zpravodajství a pořádá ji Památník Lidice ve spolupráci s 601. skupinou speciálních sil. Autorem výstavy je podplukovník Eduard Stehlík z Vojenského historického ústavu, který s prostějovskými vojáky spolupracoval už na stejnojmenné knize mapující historii a současnost tohoto elitního útvaru.
(více...)
Třicet  jedna dětí se svými vychovateli prožilo jarní prázdniny 2011 v Jeseníkách. Dopis od dětí z Dětského domova Prostějov
Třicet jedna dětí se svými vychovateli prožilo jarní prázdniny 2011 v Jeseníkách. Není zcela běžné, aby děti z dětského domova pravidelně trávily dny volna v průběhu školního roku mimo město Prostějov. Letošní předjarní březnový týden se ale dětem vydařil díky vánočnímu finančnímu daru od 601. skupiny speciálních sil Prostějov. Chata Edison v Karlově pod Pradědem se stala základnou ozdravného pobytu, který se nesl v duchu partnerství se slavnou šestsetjedničkou.
(více...)
Návštěva po 22 letech Návštěva po 22 letech
Dne 9.4.velitel 601. skupiny speciálních sil plk. Karel Řehka přivítal v objektu prostějovských kasáren bývalé příslušníky 51. a  52. roty 22. výsadkové brigády speciálního určení. Na třicet bývalých vojáků základní služby nejen z České ale i Slovenské republiky si se svými nejbližšími veliteli připomněli období působení u „paragánů“ v letech 1987 až 1989 pod velením tehdejšího velitele brigády plk. Jiřího Hudského.
(více...)
Návrat III. rotace Úkolového uskupení z Afghánistánu

Rotace na ambasádě v Kábulu
Dne 26.1. se vrátili příslušníci III. úkolového uskupení speciálních sil z mise v Afghánském Kábulu, kde v minulých několika měsících zajišťovali bezpečnost zastupitelského úřadu ČR a jeho zaměstnanců. Vojáci svým přístupem a dosaženými výsledky potvrdili vysokou profesionální úroveň příslušníků 601. skupiny speciálních sil.
(více...)

Jmenování velitele 601. skss do nové hodnosti

Jmenování velitele 601. skss do nové hodnosti
Dnem 1.1. 2011 byl velitel 601. skupiny speciálních sil pplk. Ing. Karel Řehka rozkazem ředitele Vojenského zpravodajství jmenován do hodnosti plukovníka.
(více...)

 

2006    2007    2008    2009    2010    2012    2013    2014

Připomínky a náměty: webmaster@601skss.cz