¨
baner.jpg

 

Archiv událostí 2013

Vánoční nadílka v Dětském domově Vánoční nadílka v Dětském domově
I letošní vánoční dopoledne strávili příslušníci speciálních sil s dětmi z Dětského domova v Prostějově. ....... (více...)
Vzpomínka na kamarády Vzpomínka na kamarády
Na 9. prosince připadá výročí smutné události, kdy v roce 2004 ztratil útvar pět svých spolubojovníků a kamarádů. ....... (více...)
Cvičení Cobra 13 - finále Cvičení Cobra 13 - finále
Návštěvníkům našich stránek přinášíme třetí a zároveň poslední článek týkající se letošního největšího mezinárodního cvičení speciálních sil severoatlantické aliance, jehož hlavním cílem byla certifikace POL SOCC (the Special Operations Component Command). ....... (více...)
Křest knihy VOLAVKA Křest knihy VOLAVKA
V sobotu 30.11.2013 proběhl, v až po okraj naplněném bratislavském kulturním domě Ružinov, křest knihy Volavka. ....... (více...)
Cvičení COBRA 13 Cvičení COBRA 13 pokračuje
Cvičení Cobra 13 se svým průběhem dostala do fáze intenzivního plnění bojových úkolů. Bojové úkoly jsou plněny souběžně všemi úkolovými uskupeními (SOTGs) na území několika států (Litva, Lotyšsko, Polsko, Slovensko a Česká republika), a přilehlých vodstev- Baltské moře. ....... (více...)
Cvičení COBRA 13 Cvičení COBRA 13
V průběhu měsíce listopadu probíhá letošní největší cvičení jednotek speciálních sil severoatlantické aliance. Jako nedílná součást tohoto elitního klubu se cvičení účastní i příslušníci 601. skupiny speciálních sil generála Moravce. ....... (více...)
Vzpomínka na válečné veterány Vzpomínka na válečné veterány
Pietním aktem na městském hřbitově v Prostějově uctili odkaz veteránů a všech obětí světových válek vojáci posádky společně se zástupci státní správy a prostějovské samosprávy, zástupci Československé obce legionářské ....... (více...)
VÝPIS Z VÝROČNÍ ZPRÁVY VOJENSKÉHO ZPRAVODAJSTVÍ VÝPIS Z VÝROČNÍ ZPRÁVY VOJENSKÉHO ZPRAVODAJSTVÍ
601. SKUPINA SPECIÁLNÍCH SIL PROSTĚJOV, ....... (více...)
Den vzniku společného státu Čechů a Slováků Den vzniku společného státu Čechů a Slováků
28. říjen 1918 je klíčový moment ve formování českého národa. "Je to nejdůležitější státní svátek v roce. Rozhodně by neměl zevšednět. Samostatný stát se nám může zdát jako samozřejmost, ale naši předci o něj museli usilovně bojovat, ....... (více...)
Taktické cvičení složek IZS Taktické cvičení složek IZS
Dne 4. října 2013 se v okolí Učebně-výcvikového zařízení 601. skupiny speciálních sil (střelnice a srubový tábor Hamry) uskutečnilo součinnostní cvičení Integrovaného záchranného systému , ....... (více...)
Návštěva předsedy vlády ČR u 601. skupiny speciálních sil Návštěva předsedy vlády ČR u 601. skupiny speciálních sil
V pondělí navštívil 601. skupinu speciálních sil předseda vlády České republiky Jiří Rusnok, kterého na jeho pracovní cestě doprovodil ministr obrany ČR Vlastimil Picek, ....... (více...)
Setkání dětí na hamerské střelnici Setkání dětí na hamerské střelnici
O víkendu 27. - 29. září se v prostorech učebně-výcvikové základny 601. skupiny speciálních sil na Hamrech již po čtrnácté konalo Setkání dětí ....... (více...)
Sportovní setkání výsadkových veteránů Sportovní setkání výsadkových veteránů
Za podpory 601. skupiny speciálních sil se v prostoru prostějovského letiště konal další ročník sportovního setkání výsadkových veteránů. ....... (více...)
Cvičné seskoky roty Z Cvičné seskoky roty Z
V průběhu 36. týdne tohoto roku proběhlo u 601. skupiny speciálních sil jedno z pravidelných cvičení roty aktivních záloh. ....... (více...)
Memoriál Davida BLÁHY Memoriál Davida BLÁHY
V pátek 6. září se již po osmé sešlo několik mužstev z řad bezpečnostních složek České republiky, aby se utkalo o putovní pohár Davida Bláhy. ....... (více...)
Předání daru pro Nadační fond 601. skupiny speciálních sil Předání daru pro Nadační fond 601. skupiny speciálních sil
Dne 15.8.2013 převzali velitel útvaru plukovník Karel Řehka a předseda Klubu Svazu vojáků z povolání při 8280 Prostějov a Nadačního fondu 601. skupiny speciálních sil generála Moravce pan Vladimír Ganzar ....... (více...)
Pochod plukovníka Františka Mansfelda Pochod plukovníka Františka Mansfelda
Více než 700 bývalých příslušníků 22. výsadkové brigády a příznivců vojenské historie se sešlo na vojenské střelnici v Hamrech, ....... (více...)
Den ozbrojených sil České republiky Den ozbrojených sil České republiky
Nástupiště 601. skupiny speciálních sil se v pátek 28.6.2013 opět zaplnilo jejími příslušníky, aby si společně s čestnými a váženými hosty a rodinnými příslušníky vojáků připomněli Den ozbrojených sil ....... (více...)
100. výročí narození Jana Kubiše 100. výročí narození Jana Kubiše
U příležitosti 100. výročí narození Jana Kubiše bylo v sobotu 22. června 2013 v Dolních Vilémovicích slavnostně otevřeno muzeum v jeho rodném domě, ....... (více...)
Vzpomínka na výsadkáře v Resslově ulici Vzpomínka na výsadkáře v Resslově ulici
Je tomu již 71 let, kdy na tomto místě skupina výsadkářů po atentátu na říšského protektora Heydricha, ....... (více...)
Dětský den u 601. skupiny speciálních sil Dětský den u 601. skupiny speciálních sil
Bez pestrého programu plného soutěží, her a ukázek si snad ani dětský den nelze představit. Jinak tomu nebylo ani letos, kdy se v sobotu na vojenské střelnici v Hamrech ....... (více...)
Memoriál Františka Mansfelda Memoriál Františka Mansfelda
Dne 17.5.2013 se konal na střelnici ve Vrahovicích 2. ročník střelecké soutěže pro kluby výsadkových veteránů ČR a SR a všechny jejich podporovatele a příznivce. ....... (více...)
Návštěva ministra obrany Návštěva ministra obrany
U příležitosti Významného dne útvaru a oslavy Dne vítězství navštívil 601. skupinu speciálních sil Generála Moravce ministr obrany Vlastimil Picek. ....... (více...)
Křest knihy plukovník  Oldřich TALÁŠEK Křest knihy plukovník Oldřich TALÁŠEK
Dne 25. března byla na Síni tradic 601. skupiny speciálních sil slavnostně pokřtěna kniha Martina Vaňourka pod názvem plukovník Oldřich Talášek. ....... (více...)
8. Reprezentační ples speciálních sil 8. Reprezentační ples speciálních sil
V pátek 15. března se konal Reprezentační ples speciálních sil, který je určen především příslušníkům 601. skupiny speciálních sil, jejich rodinám a všem podporovatelům a příznivcům....... (více...)
Návrat z ISAF a zastupitelského úřadu Návrat z ISAF a zastupitelského úřadu
Po několikaměsíčním nasazení se vrátili zpět k domovskému útvaru příslušníci, kteří plnili úkoly v operaci ...... (více...)
Pochod po stopách Pochod po stopách "22. výsadkové brigády Prostějov"
Občanské sdružení "Červené barety" pořádá : Pochod po stopách "22. výsadkové brigády Prostějov", ...... (více...)

Archiv událostí

2006 /  2007 /  2008 /  2009 /  2010 /  2011 /  2012 /  2014

Připomínky a náměty: webmaster@601skss.cz